پروژه های عکاسی آرایشی و بهداشتی

عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی

عکاسی صنعتی به دلیل تاثیر بسیار بالای خصوصیات ظاهری محصولات بر تصمیم مشتریان و همچنین توان بالای عکاسی در افزایش نمود و نمایش این خصوصیات به مخاطبان، یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مراحل در اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق می باشد. اهمیت این خصوصیت منحصر به فرد عکاسی، در محصولاتی که کاربرد آنها افزایش زیبایی و سلامت (عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی و بهداشتی) مخاطبان می باشد، دو چندان بوده و تاثیر خود را بیش از پیش بر میزان فروش و اقبال محصولات نشان خواهد داد.

هدف سفارش دهنده از پروژه عکاسی صنعتی

عکاس صنعتی می بایست دغدغه و هدف سفارش دهندگان را که در اکثر پروژه ها رسیدن به تاثیرگذاری حداکثری می باشد درک کند. این نکته همان اصل و هدفی است که عکاسان و تیم هنری استودیو ادد با تمام وجود سعی در برآورده نمودن آن دارند، تا سفارش دهندگان پروژه های عکاسی، کار را با اطمینان خاطر به این تیم واگذار نمایند و از کیفیت و تاثیرگذاری نهایی تصاویر اطمینان خاطر داشته باشند.

یکی از مهمترین نکات در عکاسی صنعتی و عکاسی از محصولات، به تصویر کشیدن شکوه و کارآمدی محصولات می باشد؛ به این معنی که میبایست در عین حال که محصولات با شکوه و مجلل به نظر می رسند، کارایی آنها نیز در تصاویر عکاسی صنعتی کاملا جلوه گر باشد تا در ذهن مخاطب از هر دو جهت منطقی و احساسی تاثیر بسزایی داشته باشد. این مورد یکی از محوریت های ایده پردازی و عکاسی خلاقانه در استودیو ادد بوده و سعی تمامی تیم رسیدن به این هدف می باشد.

پروژه ی عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی BOSS استودیو ادد:

شهرت، اعتبار و رقابت با سایر پروژه های عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و عطر برند بین المللی BOSS یکی از اصلی ترین چالش های تیم عکاسی صنعتی استودیو ادد در این پروژه به حساب می آمد؛ تیم ادد در حقیقت می بایست با نتایج قبلی برندی رقابت می نمود که بهترین آژانس های تبلیغاتی جهان، پروژه های عکاسی صنعتی و کمپین تبلیغاتی‌اش را اجرا نموده اند؛ این سطح از رقابت برای تیم پویا و خلاق استودیو ادد، به عنوان چالش و فرصتی برای بروز و نمایش توانایی های تیم هنری و عکاسان اش به حساب می آمد.

سطح کروی شکل و آینه ای عطر های BOSS یکی دیگر از چالشهای پیش روی هر تیم عکاسی صنعتی در جهان به شمار می آید؛ این دو ویژگی به تنهایی چالشی اساسی و سخت برای عکاسان است و این در حالیست که شهرت و نمونه عکسهای این برند نیز با بالا بردن توقعات، مشکل را دو چندان میکند. در نهایت تیم عکاسی صنعتی ادد تصمیم گرفت چالشها را به فرصت تبدیل نموده و از ویژگی کروی و آینه ای سطح عطر برای ایده پردازی استفاده کند. ایده عکس از این قرار بود که با استفاده از دست مدل و انعکاس آن در عطر کروی نشان دهیم که کسی مخفیانه و دزدکی در حال ربودن این عطر می باشد.

عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی BOSS

عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی BOSS

این عکاسی در سال 1387 انجام گرفت و با وجود توقف تولید این مدل عطر، تابلوی آن تا امروز همچنان بر روی دیوار نمایندگی عطر BOSS پا برجا بوده و قابل مشاهده است.

پروژه عکاسی صنعتی محصولات بهداشتی IROX

عکاسی از محصولات بهداشتی آیروکس با کادری مجرب و پر سابقه، برای مدیران با تجربه این برند خوشنام، با انتظار خلق تصاویری توسط تیم عکاسی صنعتی ادد همراه بود که بتوانند از لحاظ بصری همپای شرکت های بزرگ جهان رقابت تبلیغاتی داشته باشند. این هدفگذاری و آرمان بزرگ، تیم هنری و اتاق فکر استودیو ادد را بر آن داشت تا لیست خصوصیات منحصر به فرد محصولات IROX را استخراج نموده و به مطالعه آنها بپردازند؛ البته در این راه متخصصان گروه IROX نیز اطلاعات وسیعی را در اختیار تیم قرار دادند تا بررسی ها سریعتر انجام شده و تیم عکاسی صنعتی ادد با نهایت خلاقیت بتواند ذهنیات و افکار تیم سفارش دهنده را مصور نموده و در قالب یک پروژه عکاسی صنعتی خلاقانه، تصویری بکر و تاثیرگذار خلق نماید.

طراحی های ساده همیشه طرفداران و بازار خود را دارنند اما برای عکاسان صنعتی و تبلیغاتی، کابوسی چالش ساز به شمار می آیند که به شدت دایره ایده پردازی و عکاسی خلاقانه را تحت الشعاع قرار داده و محدود می نمایند. به این ترتیب با وجود عدم توانایی استفاده از مدل و مانکن و رعایت شئونات و قوانین کشور، مهمترین چالش تیم شکل ساده محصولات IROX بود که می بایست در نهایت زیبایی و شکوه و در عین حال متناسب با کاربرد و خصوصیات این محصول، عکاسی صنعتی می شد. پس از تشکیل اتاق فکر و ساعت ها طوفان فکری، کارشناسان هنری تیم به این نتیجه رسیدن که از نمایش قوطه ور شدن شامپو در آب برای عکاسی استفاده نمایند و رنگ قالب را نیز رنگ آبی انتخاب کرده تا ضمن تاکید بر کارایی و خاصیت تمیز کنندگی و طراوت این محصول، با هارمونی ایجاد شده، زیبایی آن نیز در بیشترین سطح جلوه گر شود.

پروژه های عکاسی آرایشی و بهداشتی

عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی و بهداشتی IROX

همانطور که در تصویر بالا قابل رویت است کیفیت خروجی و عکاسی صنعتی استودیو ادد این بار نیز در سطحی بسیار بالا انجام شده و نتیجه کار رضایت کامل سفارش دهنده و استفاده از این تصویر در کمپین های مختلف تبلیغاتی IROX از قبیل بیلبوردهای متنوع در سطح شهر، پوستر، کاتالوگ، هدایای تبلیغاتی و دیگر رسانه های تبلیغاتی این برند خوشنام بود.

عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی GENERIK

با وجود این که جنس متفاوت، نمایش کاربردها، خصوصیات بارز و نقاط قوت محصولات و مهمتر از همه رعایت عناصر زیبایی شناسانه، اصلی ترین هدف عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی به حساب می آید، اما گاهی اوقات میزان بودجه سفارش دهنده تبدیل به مهمترین و تعیین کننده ترین عامل برای عکاسی صنعتی میشود تا آنجا که تمامی چالش ها و اهداف دیگر را تحت تاثیر خود قرار داده و به پایین ترین حد ممکن کاهش می دهد.

در پروژه عکاسی صنعتی محصولات آرایشی GENERIK به دلیل واردات محصول برای اولین بار و ریسکی که سفارش دهنده به عنوان اولین وارد کننده این محصولات پذیرفته بود، مبنای کار بر این قرار داده شد که وارد کننده قصد ندارد ریسک این کار را با یک کمپین تبلیغاتی بالا افزایش دهد تا آهسته تر و محتاط تر حرکت نماید. البته تیم توسعه بازار استودیو ادد در عین اشاره به این نکته که عکاسی صنعتی یکی از مهمترین فرآیند های تبلیغات بوده و به عنوان مواد اولیه به شمار میرود و به دلیل افزایش فروشی که با خود خواهد داشت نباید در هزینه ها دسته بندی شود، با توجه به ملاحظات کارفرما، عکاسی با پس زمینه ساده را برای محصولات پیشنهاد داد.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محصولات آرایشی و بهداشتی در پس زمینه ساده

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محصولات آرایشی و بهداشتی در پس زمینه ساده

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محصولات آرایشی و بهداشتی در پس زمینه ساده

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محصولات آرایشی و بهداشتی در پس زمینه ساده

عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی و بهداشتی

عکاسی لوازم آرایشی و بهداشتی

همانطور که قابل رویت می باشد، در این پروژه نیز تیم ایده پردازی و عکاسی صنعتی خلاقانه استودیو ادد با وجود بودجه محدود و سفارش مشتری مبنی بر عکاسی با پس زمینه ساده و بدون دکور و ایده پردازی سعی نمودند خلاقیت و وجه تمایز این استودیو را حتی در کارهایی با بودجه پایین نیز به نمایش بگذارند.

برای مشاهده نمونه های بیشتر از عکاسی صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی کلیک کنید

شما هم می توانید به جشنواره خلاقیت و هنر استودیو ادد بپیوندید و محصولاتتان را با ایده پردازان و عکاسان با تجربه و دلسوز ما، به مشتریان و مخاطبان خود معرفی کنید.

88247404

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *